Černobílý Blog

Znáte ten vtip, jak 10ti leté dítě v ČR umí ovládat tablet, a 10ti leté dítě v Číně ho umí vyrobit?
Tak přesně tento vtip mě napadl při pohledu na Instagram Miroslava Čížka (@miroslavcizek). Kdyby snad někdo Míru neznal, tak se jedná o blogera, který byl druhý v „anketě“ Bloger roku 2015. Jako poskoka na hlavní pracovní poměr jeho služeb využívá jedna nejmenovaná vítězka Blogerky roku (nechci být ukamenován fanatickými obdivovatelkami Petra LovelyHair(35), tak nenapíšu její jméno).
Sám se prezentuje jako bloger a fotograf. O jeho blogerských schopnostech lze polemizovat. Jeho články rozhodně nejsou na druhé místo ani v tak béčkové soutěži, jakou Blogerk(ka) roku – tedy pardon – Czech Blogger Awards, je. O jeho amatérských fotografiích by mohla vyprávět třeba Lucie Van Koten, která poznala i jiné Mírovy kvality, než jen ty fotografické. No probírat někoho, kdo vlastně nestojí ani za dva odstavce textu, nebudu.

 

Ale proč tohle všechno zmiňuji? Odpovědí je víc. Teď je v módě nadávat na palmový olej a všichni jsme už snad stokrát viděli ty dvě stejné fotky orangutana a celých 10 sekund záběru z kamery, které někde natočila organizace Greenpeace. Škoda, že nenatočili i stovky kilometrů čtverečních řepky a zapomněli zmínit ty tuny pesticidů, kterými se musí řepka ošetřovat…

Pro mě osobně jsou daleko větším problémem děti, které mají svůj Facebook, Instagram a Youtube kanál. A když mluvím o dětech, myslím tím děti do 15 let.

Na Youtube existuje kanál, který se jmenuje DenisaTV. Je to nezletilá holčička, která denně na Youtube dává svá videa. O informační kvalitě, která je na bodu mrazu, se nemusím rozepisovat. Co je ale trochu zarážející, že tento kanál je určen především jejím vrstevníkům. Také dětem. Resp. chci doufat, že dětem a ne „hodným strýčkům“, kteří se na děti rádi koukají. Tento kanál se na internetu hodně probírá. Už jen z toho důvodu, že všechno na tomto kanálu je režírováno taťkou Denisy, „tatínkem“ Lubošem. A věřte, že většinou je to fakt „síla“! Záměrně sem nedávám odkaz. Nechci něco takového šířit internetem.

O problému zvaném „Facebook v rukách dětí“ už toho bylo napsáno tolik, že k tomu není co dodat. Myslím, že rodiče by měli mít dohled nad tím, co jejich dítě na internetu dělá. Dávat fotku svého obývacího pokoje, kde je elektronika za několik set tisíc a vytahovat se tím, jak máme luxusní auto a tatínek má doma v šuplíku milion a dát k fotce popisek „tohle my všechno bude chibjet“ , protože letíme na 14 dni na dovolenou, není úplně vhodné.

Instagram? To je taky těžký kalibr. Teď si dejte všichni, co máte doma ratolesti vlastnící chytrý telefon ruku na srdce. Víte, co vaše děti sledují na Instagramu? Víte, co tam dávají? Myslím, že ne a měli byste to co nejdřív zkontrolovat…

A jak s tím vším souvisí Míra, o kterém jsem psal v úvodu? Nedávno jsem se hodně nudil. Tak jsem zavítal na jeho Instagram, abych se kouknul, jaké fotky vystavuje na svém profilu. A jak je mým zvykem, kouknul jsem se i na to, kdo ho sleduje a kdo mu dává like. Vím, že to Míra neovlivní, protože mu sledující dohazuje a o like a followery škemrá jeho drahá polovička. Stejně, jako mu vyžebrala druhé místo v Blogerovi roku.
Pssst… Pro ty, co mi už chtějí psát nenávistné komentáře - dejte si přášeček Lexíku a zklidněte se, jinak vám praskne cévka v mozku a budete za sebou tahat nohu. Opravdu žebrala!
A pro ty, co mají IQ vyšší jak teplota v létě… Vžijte se do role rodičů, kteří mají 10-14tiletou dceru.
Nevadilo by vám, kdyby vaše dítě dávalo like a sledovalo takové fotky? Opravdu se 10-13ti leté holčičce líbí takové fotky?

 

 Opravdu se dětem líbí tato fotka?  

 

 

Profily dětí, které daly fotce like

 

 

V profilu je vidět i věk

 
 

 

Vám vadí víc palmový olej, než zneužívání dětí?

 

 

Komentáře   

+3 #10 Eliška 2016-08-09 14:26
Tak že prej Míra spal s Luckou :D lol
Citovat | Ohlásit správci
-2 #9 Sju 2016-02-23 16:02
A teraz akoze nemoze Mira dat na insta polonahej Lucie, lebo to mozu vidiet deti? Si vyhladaj #love a podobne na insta a uvidis, co horsie mozu vidiet :D
To je uz ale vec rodicov, ci malemu decku daju mobil a ako kontroluju jeho aktivitu na nete, nie je to zodpovednost Miri, bars by mu to druhe miesto ozaj Petra vyzobrala (o com ale nic nevieme, ale aj keby to bola pravda, nijak to s detmi a s tym co sleduju na nete, nesuvisi..)
Citovat | Ohlásit správci
0 #8 Hm 2016-02-20 11:58
Cituji xyz:
Tak zrovna zminovana fotka Lucie, dukladne zcenzurovana samotnym autorem, je celkem o nicem. Deti jsou kazdodenne masirovani TV, kde jsou porady plne nahych lidi i erotiky, a to za bileho dne. A zrovna deti 12-15 let uz tak uplne deti nejsou. Vzdyt i my v jejich veku, podotykam par let po revoluci, jsme tatům kradli peclive uschovane eroticke casopisy (internet holt nebyl) a hltali Bravicko - laska,sex a neznosti. Kdyby toho bylo vic, hltali bychom toho vic. A nektere holky proste od 14ti zacinaly se sex. zivotem. A to bylo x let zpatky. Ted je spolecnost uplne nekde jinde, takze mi neprijde tak divny, kdyz 13ti leta holka olajkuje fotku Lucie, kterou dost mozna cte diky jejim prisprostlym clankum a vi, ze dela neco jako fotomodeling (s nadsazkou receno). Tzn. nahotu v tu neresi, lajkuje oblibenou blogerku.


Tak ono ani tak nejde o nahotu, jako o to, jaký vliv to bude mít na jejich estetický rozvoj a vkus.
Citovat | Ohlásit správci
-3 #7 xyz 2016-02-20 10:03
To bys nebyl ty, abys v kazdem clanku nezminil PLH nebo Miru. Oni ti museli udelat neco hrozne spatneho, kdyz ti to tak neda spat:) Je to usmevny. Ale k veci. Tak zrovna zminovana fotka Lucie, dukladne zcenzurovana samotnym autorem, je celkem o nicem. Deti jsou kazdodenne masirovani TV, kde jsou porady plne nahych lidi i erotiky, a to za bileho dne. A zrovna deti 12-15 let uz tak uplne deti nejsou. Vzdyt i my v jejich veku, podotykam par let po revoluci, jsme tatům kradli peclive uschovane eroticke casopisy (internet holt nebyl) a hltali Bravicko - laska,sex a neznosti. Kdyby toho bylo vic, hltali bychom toho vic. A nektere holky proste od 14ti zacinaly se sex. zivotem. A to bylo x let zpatky. Ted je spolecnost uplne nekde jinde, takze mi neprijde tak divny, kdyz 13ti leta holka olajkuje fotku Lucie, kterou dost mozna cte diky jejim prisprostlym clankum a vi, ze dela neco jako fotomodeling (s nadsazkou receno). Tzn. nahotu v tu neresi, lajkuje oblibenou blogerku.
Citovat | Ohlásit správci
-1 #6 Míra 2016-02-19 19:30
Cituji lady:

Cituji a co?:
A ta Lolitka na fotce má kolik? Je zletilá, nebo je to převlečený kluk? Fotky jsou teda určené komu přesně? Dospělému muži s normální sexualitou? Nebo...?

Míra, si to ty? :lol:

Ano, jsem to já! Chceš vyfotit? Domlouvíme se, Pé. tě spoutá kalhotkama a užijeme si to!
Citovat | Ohlásit správci
+1 #5 Hanka 2016-02-19 19:30
Úplný souhlas, ani není co dodat. Díky za tvůj blog. Již je málo lidí, kteří řeknou svůj názor nahlas a tvoje názory mají vždy svou pravdu.
Citovat | Ohlásit správci
0 #4 lady 2016-02-19 00:46
Cituji a co?:
A ta Lolitka na fotce má kolik? Je zletilá, nebo je to převlečený kluk? Fotky jsou teda určené komu přesně? Dospělému muži s normální sexualitou? Nebo...?

Cituji a co?:
A ta Lolitka na fotce má kolik? Je zletilá, nebo je to převlečený kluk? Fotky jsou teda určené komu přesně? Dospělému muži s normální sexualitou? Nebo...?

Míra, si to ty? :lol:
Citovat | Ohlásit správci
0 #3 a co? 2016-02-18 22:05
A ta Lolitka na fotce má kolik? Je zletilá, nebo je to převlečený kluk? Fotky jsou teda určené komu přesně? Dospělému muži s normální sexualitou? Nebo...?
Citovat | Ohlásit správci
+2 #2 Verajkon 2016-02-18 17:00
Nenapsala bych to lepe.. Obrovsky palec nahoru!
Citovat | Ohlásit správci
+5 #1 Eva 2016-02-18 16:43
Ahoj,mám tvůj blog ráda ale vždy mě paradoxně otráví :-)) vše co zde píšeš, na co poukazuješ atd.. ve mě zanechává pocit znechucení a zhnusení na dnešní dobu. Nechci být odporný pesimista a tak budu doufat, že tohle se děje pouze ve světě intrnetu. Jinak se měj fajn a někdy najdi mezi tím marastem i něco hezkého :-))
Citovat | Ohlásit správci

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit